Duster’a yeni motor!

Dacia markasının en önemli modellerinden biri olan Duster, yeni motor seçeneğiyle artık hem daha çevreci hem de daha ekonomik…

Dizel motorlar üzerindeki kurallar gün geçtikçe artıyor. Özellikle çevreyi benzinli motorlara göre daha fazla kirleten ve çevrede daha fazla kalıcı hasar bırakan bu motor teknolojileri için her üretici gün geçtikçe yenilik yapmaya devam ediyor.

dacia-duster-2018-1600-01-kopya

Dacia’nın 1.5 litrelik dCi motoru artık AdBlue katkısıyla çevreyi daha az kirletecek.Egzoz gazı sıvısı olarak bilinen AdBlue katkısı egzoz gazındaki zararlı gazları en aza indirmek üzere çalışıyor. Blue dCi adını alan bu motor 115 gramlık CO2 salımına sahip, ayrıca 4.4 lt / 100 km gibi iddialı ve yeni bir yakıt tüketim verisi var.

Dacia, AdBlue katkısının haricinde yeni nesil yakıt püskürtme sistemine de geçiş yaptı. Tüm bu güncellemeler aracın 0’dan 100 km/s hızlanmasına ve maksimum torkuna katkıda bulundu. Otomobil artık 0’dan 100 km/s hıza eski versiyona göre 1 sanye daha çabuk ulaşıyor, tork değeri ise 30 Nm artmış durumda. Motor gücüne de +5 beygir katkı var!

dacia-duster-2018-1600-82-kopya

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişim