Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz bilgi@gunayticaret.com

Telefon Numaramız 0532 475 22 28

Honda ve GM iş birliği yapacak

Ana Sayfa » Oto Haber » Honda ve GM iş birliği yapacak

General Motors ve Honda bir kez daha iş birliği yapacaklar. Bu iki dev bu defa elektrikli otomobillere yüksek performanslı piller üretmek için bir araya gelecekler.

Otomotiv sektöründe trendler elektrik motorlu otomobillere doğru kaymaya devam ediyor hatta endüstriyi kurtaracak olan tek gücün elektrik olduğuna inanlar da bir hayli fazla. Bundan sebeptir ki her marka hızlı bir biçimde elektrik motorlu modellere geçmeye, en azından geçeceği tarihi belirtmeye başladı bile. Toyota ve Volvo, bu yılın sonundan itibaren dizel motorlu otomobil üretmeme kararı aldı. 2020 yılından sonra bir çok marka her modeline elektrik motoru ekleyerek satışa sunacak.

2-kopya

Bu önemli detaylardan sonra önemli bir adım da Honda ve General Motors tarafından atıldı. Özellikle yüksek performanslı piller için bir iş birliği yapacak olan Honda ve GM, bu sayede güçlerini birleştirmiş olacaklar. İki şirket GM’nin hali hazırda üzerinde çalıştığı hücre ve modül özellikli kimya pil bileşenleri geliştirecekler.

4-kopya

Aslına bakarsanız GM’nin geliştireceği bu teknoloji Honda tarafından üretilecek olan yeni elektrik motorlu otomobillerde kullanılacak. Daha fazla hidrojen yakıt hücreli teknolojiler üzerine çalışma yapan Honda, elektrik motorlu model üretiminde rakiplerinin biraz gerisinde kaldı. Bu anlaşma sayesinde marka rakipleriyle arasındaki farkı ortadan kaldırmayı hedefliyor. Markanın hidrojen yakıt hücreli modeli 2020 yılında karşımıza çıkacak.

3-kopya

GM ürettiği bataryalardaki “nikel” oranını arttırarak pillerin daha fazla enerji tutmasını sağlıyor. Reuters’a yapılan açıklamada diğer pil üreticilerinin de bu sistem üzerine çok fazla zaman harcadığı yönünde. Bu yılın başında yapılan açıklamada ise GM’nin batarya üretimi ve tasarımında en pahalı içerik olan “kobalt” ‘ın miktarını en aza indirdiği yönündeydi.

5-kopya

GM’nin ürettiği bu bataryalar üreticinin Çin’deki elektrikli araç üretimini de artı yönde etkileyeceği yönünde. İki marka arasındaki diğer anlaşmalar ise hidrojen yakıt hücreli motor teknolojileri, elektrikli otomobiller için geliştirilen özel akülerin üretimi gibi fosil yakıta olan bağımlılığı azaltan anlaşmalar.

İlgili Kategoriler

  • İletişim Bilgileri

    Adres : Kocasinan Mah. Köprübaşı San. Sitesi 6.Blok No:57 Lüleburgaz / Kırklareli

    Tel : 0288 412 30 32

    Cep : 0532 475 22 28

    Mail : gunayticaret39@hotmail.com

  • İletişim