Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz bilgi@gunayticaret.com

Telefon Numaramız 0532 475 22 28

Volkswagen ve Ford Üretimlerini Türkiye’ye Kaydırmaya Hazırlanıyor

Ana Sayfa » Oto Haber » Volkswagen ve Ford Üretimlerini Türkiye’ye Kaydırmaya Hazırlanıyor

ABD’li Ford Motor Company ile Alman devi Volkswagen’in stratejik işbirliği, ticari araç üretimlerinin Türkiye’ye kaydırılmasını gündeme getirdi.

Geçtiğimiz haziran ayında Ford ve Volkswagen’in stratejik ortaklık anlaşması imzalamasıyla, iki dev üreticinin Transit, Ranger, Transporter ve Amarok gibi daha erişilebilir fiyatlardan sunabilmek için önemli bir adım atılmıştı. Son gelen haberler, yıllık 150 bine yakın VW Crafter aracın Gölcük’te üretileceği yönünde…

Volkswagen ve Ford’un elektrikli ve otonom araçlarının önümüzdeki süreçte birbirlerinin fabrikasında üreterek maliyeti azaltma planı ile Gölcük fabrikası, önümüzdeki süreçte çok daha değerli bir hale gelebilir. VW Crafter ve Transporter’ın üretiminin, Ford Otosan’ın Transit ve Custom araçlarını ürettiği bu fabrikada gerçekleşmesi bekleniyor.

Konuyla ilişkin konuşan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün şunları kaydetti:

“Ford ve VW ortak araç geliştirme ve üretme konusunda bir süredir görüşüyorlar. Ortada varılan bir anlaşma henüz yok. Çalışmalar sona yaklaşmakla birlikte halen devam ediyor. Çok kısa bir zaman sonra resmi açıklama her iki şirket tarafından yapılacaktır.”

İlgili Kategoriler

  • İletişim Bilgileri

    Adres : Kocasinan Mah. Köprübaşı San. Sitesi 6.Blok No:57 Lüleburgaz / Kırklareli

    Tel : 0288 412 30 32

    Cep : 0532 475 22 28

    Mail : gunayticaret39@hotmail.com

  • İletişim